Masszázsgyertya: amikor égető szükség van a kikapcsolódásra
A masszázsgyertya kifejezés elsőre furcsának tűnhet. A legtöbben a forró viaszra gondolnak, amit az ember nem igazán szeretne a bőrén érezni, amikor egy relaxáló masszázsra vár. A masszázsgyertya azonban éppen ezt a kényeztetést segíti - nem is akárhogyan!
Mi az a masszázsgyertya és hogyan kell használni?
Nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy a masszázsgyertya ténylegesen egy gyertya, kanóccal. Ez azonban egy olyan eszköz, ami a hagyományos viasszal szemben alacsonyabb hőfokon olvadó anyagokból készül. Használata pedig igen egyszerű!
Az előkészületek
Bár a gyertyát háromféle módon is alkalmazhatod, az előkészületek megegyeznek. Válaszd ki azt a helyiséget, ahol a masszázs történni fog és egyszerűen csak gyújtsd meg!
Első használatkor ajánlatos körülbelül 20 percig égni hagyni, hogy a kanóc körben leolvassza a gyertyát, egészen a tároló üveg vagy tégely széléig. Így a későbbiekben szintén egyenletesen fog égni, nem lesz egy kis vájat a gyertya közepén, miközben a széle érintetlen marad.
Felhasználás: olajos masszázs
Talán a legegyértelműbb felhasználási mód, ha masszázsolajként tekintünk az olvadt anyagokra. Ebben az esetben számít igazán a megfelelő módszerű és idejű első égetés. Első lépésként ugyanis el kell fújnod a gyertyát, majd néhány másodperc után az olvadékot egyszerűen csak a kezedbe vagy a masszírozott területre öntöd. Ahogyan azt már említettük, a gyertya anyaga alacsonyabb hőmérsékleten olvadó zsírok, olajok, viaszok kombinációja, így ez a folyadék biztosan kellemes hőfokú lesz.
Felhasználás: aromaterápia
A masszázsgyertya általában a hidratáló olajok mellett illóolajokat is tartalmaz. Emiatt kellemes illatú, ezek az összetevők pedig meggyújtás után fokozatosan betöltik a szobát. Így ha a gyertya olvadékát nem szeretnéd egyenesen a bőrödön alkalmazni, egyfajta aromaterápiás eszközt is készíthetsz belőle!
Felhasználás: testápolás
Végül, de nem utolsó sorban testápolóként is alkalmazhatod a masszázsgyertyát. A legtöbb típus tartalmaz shea vajat, kókuszolajat, vagy jojobaolajat, amelyek nagyon jó hatással vannak a bőrre. Így akár égetéssel vagy anélkül is használhatod, ha az ujjaddal kimérsz a tégelyből egy kisebb adagot és a bőrödbe dörzsölöd.
Miből készül a masszázsgyertya?
Az előbbiekben már volt szó arról, hogy a gyertyák gyakran tartalmaznak különféle hidratáló olajokat, zsírokat. Ezek funkciója egyértelmű, hiszen ők azok, akik a kezelt bőrfelületért felelnek.
Ugyanakkor nagyon gyakran találunk az összetevők között különféle illóolajokat is. Ezek segítenek a további relaxációban, jótékony hatásúak, légúti problémák esetén és gyakran egyéb panaszokra is megoldást nyújtanak. Érdemes ezért olyan masszázsgyertyát választani, aminek az olajai pontosan arra jók, amire enyhülést keresünk: levendula stresszoldásra, teafa gombaölésre, citrusok fejfájásra és így tovább.
A legtöbb típuson egyértelműen fel van tüntetve, hogy pontosan milyen alapanyagokat használtak fel az elkészítéshez – tehát a környezetvédelem is szem előtt tartható – és hogy az összetevők mikor alkalmazhatók. Így ha fejből nem is tudod minden illóolaj hatását, nem kell választáskor a sötétben tapogatóznod.
A masszázsgyertyát természetesen nem csak otthon alkalmazhatod. Ha úgy érzed, szakértők kezei között szívesebben kapcsolódnál ki, nézd meg masszázs típusainkat és vedd fel velünk a kapcsolatot mihamarabb! Legyen szó relax masszázsról, magnéziumos masszázsról vagy akár nyirokmasszázsról, garantáltan segítünk majd, hogy minőségi énidőben legyen részed – gyertyákkal vagy azok nélkül.