Masszázs típusok, amiket neked is ki kell próbálnod
Manapság már ha azt mondjuk: „masszázsra megyek”, magától értetődő kérdés, hogy mégis milyenre. Számtalan fajtája létezik, a legújabb eljárásoktól kezdve egészen az újra felfedezett ősi praktikákig. Íme, melyek azok a masszázs típusok, amelyeket mindenképpen ki kell próbálnod!
Teljes testes masszázs típusok
A masszázs eljárások legtöbbje egyértelműen besorolható két fő kategóriába. Ezek közül az első a teljes testmasszázs. Ezen eljárások során a masszőr a vendég teljes testét átmozgatja, átgyúrja, így a kiváltott hatás is több helyen érzékelhető. Íme néhány konkrét példa!
Svédmasszázs
Talán a legismertebb masszázs típusok egyike a svédmasszázs, amely fogásaira számos egyéb eljárás is épül. A kezelés során a masszőr gyúró, simító, dörzsölő és rezgető fogásokat alkalmaz. Ezek együttese számos előnnyel jár: segíti a sérülések, betegségek gyógyulását, karbantartja a nem használt izmokat – és mint a legtöbb masszázs típus, természetesen relaxál is.
Thai masszázs
Egy másik klasszikus a thai masszázs, amely eljárás több, mint 1000 éves hagyományokon alapszik. A kezelés során a masszőr különböző jóga pózokba rendezi a vendég testét, így ötvözi az akupresszúra, a jóga és a reflexológia elemeit. A gyengéd, mégis hatékony mozgásnak köszönhetően beindulnak a test öngyógyító folyamatai, csökken a stresszszint, csökkennek a krónikus fájdalmak.
Nyirokmasszázs
A nyirokmasszázs lényege, hogy a különböző fogások segítségével a nyirokkeringést serkentsük. A pangó nyirokfolyadék eltávolítása és a teljes nyirokrendszer működésének erősítése erősíti az immunrendszert, felgyorsítja a gyógyulást és regenerációt, de még a narancsbőr elleni küzdelemben is segít!
Részleges testes masszázs típusok
A masszázs típusok másik fő kategóriája a részleges testmasszázs, vagyis azok az eljárások, amelyek során a testnek csak egy adott részére koncentrál a masszőr. Ez a két legismertebb típus:
Hátmasszázs
A hátmasszázs az ülőmunka terjedésével egyre népszerűbbé válik. Manapság már azok is szenvednek hátfájdalmaktól, akiknek nincsenek fizikai problémáik, azaz a hátfájás okai az életmódban keresendők. A legtöbb hátmasszázs a hát mellett a nyakra is fókuszál, hiszen a problémák gyakran inkább a gerinchez köthetők. A fájdalmak enyhülése mellett ráadásul nagyszerű kikapcsolódási módot is nyújtanak a kezelések.
Reflexológiás talpmasszázs
A reflexológia az ősi kínai hagyományokból ered, alapgondolata szerint talpunk teljes testünk lenyomata. A reflexológiás talpmasszázs a talp pontjaiban tükröződő különböző szervekkel, testrészekkel dolgozik. Hatására beindulnak a szervezet öngyógyító folyamatai, javul az anyagcsere, helyreáll az immunrendszer működése és természetesen csökken a stressz szintje is.
Aromaterápiás masszázs típusok
A két fő kategóriától külön értelmezhető, ám mindenképp említésre méltó az aromaterápia is. Az aromaterápia a masszázs fogásait ötvözi az illóolajok jótékony hatásaival. Mindamellett, hogy elősegíti a szervezet méregtelenítését, oldja a stresszt és serkenti a keringést, gomba- , baktérium- és vírusölő hatású is. A tucatnyi fajta illóolajnak és hatásaiknak köszönhetően pedig teljes mértékben személyre szabhatók a kezelések.
Energetikai kezelések
Végül, de nem utolsósorban az energetikai kezelésekről is szót kell ejteni, hiszen egy részük a masszázsokhoz hasonlóan az ősi kultúrákban gyökerezik. Alapvetésüket az a gondolat adja, hogy a fizikai valóság mellett a környezetünk és annál is erősebben a testünk energiái nagy hatással vannak egészségünkre és lelkiállapotunkra. Az energetikai kezelések testünk belső egyensúlyát hivatottak visszaállítani, ezáltal pedig elősegítik a gyógyulást és regenerációt, oldják a stresszt és az ebből származó mentális nehézségeken is segítenek.
Ha neked is megjött a kedved, hogy kipróbáld bármelyik típust, látogass el részletes masszázs típus leírásaink oldalára, válaszd ki a kedvenced és foglalj időpontot még ma!